HISTORIA KLUBU

Pierwsza sekcja taekwondo w Świdniku powstała w drugiej połowie lat 70., a jej założycielem był Jerzy Konarski. Również Jerzy Konarski prowadził przez kilka lat sekcję przy ówczesnym klubie "Emka" na początku lat osiemdziesiątych. W latach późniejszych w Świdniku istniało kilka grup wersji ITF. 

W 1994 roku powstał Klub Taekwondo "Dan". Jego założycielem był Piotr Bernat, od 1986 roku ćwiczący w klubach lubelskich (AZS, Record, Koryo), obecnie posiadacz stopnia 6. dan. Pierwszy trening odbył się 27 września 1994 r. w Szkole Podstawowej nr 1. W kwietniu 1995 klub został przyjęty do Polskiego Związku Taekwondo Sportowego (obecnie Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego). Od początku klub dynamicznie się rozwija otwierając kolejne grupy i organizując imprezy. Od 1995 roku corocznie w wakacje zawodnicy klubu mogą brać udział w letnich obozach treningowo- wypoczynkowych. Od tego samego roku klub uczestniczy w zawodach sportowych. W kwietniu 1996 reprezentacja klubu po raz pierwszy wyjechała za granicę - na międzynarodowe mistrzostwa Belgii. Od 2000 roku rozpoczęliśmy starty w zawodach Polskiej Unii Taekwondo, a kilka lat później całkowicie skupiliśmy się na nieolimpijskich odmianach TKD.
Od maja 1996 roku w klubie odbywają się regularne szkolenia z zaproszonymi mistrzami i instruktorami. Prowadzili je do tej pory: (stopnie wg stanu istniejącego podczas seminarium)

GM JAMES LIM 9.dan taekwondo
SOO KWANG LEE 9.dan taekwondo, 5.dan hapkido
PYO RAK SUN 7.dan taekwondo, 4.dan hapkido
DON DALTON 8.dan taekwondo
CHOI SANG JIN 7.dan taekwondo
RON SERGIEW 7.dan taekwondo
GALIP YALCINKAYA 6.dan taekwondo, 2.dan judo, 1.dan aikido
SŁAWOMIR GRUSZCZYŃSKI 7.dan taekwondo
JAN NYCEK 5.dan kalaki, 4.dan SCI, 4.dan yun jung do, 3.dan taekwondo
LEVENTE BERTALAN  4.dan kickboxing
LISA KOSSLER 2.dan kickboxing
AGNIESZKA SKARADZIŃSKA 3.dan taekwondo
TERRY GILL dyrektor techniczny combat hapkido na Wielką Brytanię 
MIKE MALYSZ ICHF Wielka Brytania
KYTU DANG 7.dan taekwondo
TOMASZ GUJA 7.dan jiujutsu
ADAM GRAJEWSKI 2.dan jiujutsu
KANG BYUN KWANG 3.dan taekwondo
LEONID RIVILIS 3.dan taekwondo, 1 .dan hapkido
DANIEL NIEHUES 3.dan taekwondo, 1 .dan hapkido
KIM WON MYEONG 4.dan taekwondo
MARK KLINGER 6.dan taekwondo, 5.dan hapkido, 4.dan thaiboxing
BENEDIKT SCHOLL 2.dan taekwondo, 1.dan hapkido
ŁUKASZ "JURAS" JURKOWSKI 1.dan taekwondo
IVAYLO RADULOV i BORISLAV RADULOV kickboxing
TADEUSZ POLJAŃSKI 2.dan kickboxing
KRZYSZTOF BULANDA 1.dan kickboxing
ARTUR CHOLEWA 1.dan taekwondo

Początkowo startowaliśmy tylko w zawodach taekwondo WTF. Z czasem jednak zaczęliśmy urozmaicać nasze starty rywalizując w licznych turniejach otwartych. Nie zamykamy się w jednym stylu, a sport traktujemy przede wszystkim jako zabawę i sprawdzian umiejętności. Startujemy regularnie w taekwondo PUT i pokrewnych (ITF, WTA, TKDI) oraz w kickboxingu, mamy na koncie także starty w tang soo do, taekwondo olimpijskim, kung-fu, jiu-jutsu, kalaki arcanis i turniejach międzystylowych. Jesteśmy otwarci na wszelkie nowe kontakty. 

Zainteresowanie hapkido rozpoczęło się od wizyt mistrza Pyo Rak Sun w 1996,1997 i 1999 roku. Do dziś łączą nas z nim przyjacielskie stosunki. Nawiązaliśmy także kontakt z International Combat Hapkido Federation oraz z przedstawicielem hwal moo hapkido - Markiem Klingerem, co zaowocowało udziałem w kolejnych seminariach. 

W 2003 roku w związku ze zwiększającą się oferta szkoleniową klub zmienił nazwę na Lubelski Klub Sportów Walki "Dan". W 2005 roku klub został przyjęty do Polskiego Związku Kickboxingu. 

Obecnie klub nasz jest członkiem lub współpracuje z następującymi organizacjami:
Polska Unia Taekwondo
International Taekwondo Federation Union
Polski Związek Kickboxingu
Ludowe Zespoły Sportowe