Ippon Cup w Ostrawie

21 kwietnia w Ostrawie (Czechy) odbyły się towarzyskie zawody taekwondo ITF dla dzieci i młodzików Ippon Cup. W szranki stanęło ponad 150 najmłodszych taekwondoków z 9 klubów Czech i Polski. Biało-czerwone barwy reprezentowała wspólna ekipa LKSW Dan Świdnik i PKSW Azja Pabianice. Wszyscy zawodnicy świdnickiego klubu zdobyli co najmniej po dwa medale (każda grupa wiekowa rywalizowała w trzech konkurencjach). Miejsca na podium zajęli:

- Antoni Hawrysz - złoto w soft, brąz w torze przeszkód
- Jan Hawrysz - złoto w walkach soft-stick, brąz w układach.

Polska ekipa okazała się na zawodach bezkonkurencyjna zdobywając łącznie 21 złotych, 9 srebrnych i 11 brązowych medali na 23 startujących zawodników, a co za tym idzie - po raz drugi z rzędu pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Działalność LKSW Dan wspiera Gmina Miejska Świdnik oraz Powiat Świdnicki.