Pointfighting Grand Prix w Świdniku za nami!

28 października nasz klub był gospodarzem otwartego Pucharu Polski kadetów młodszych, starszych i juniorów w kickboxingu "Pointfighting Grand Prix". Po weryfikacji zgłoszeń ostatecznie w szranki stanęło 21 klubów, których reprezentanci wystąpili ogółem w 182 startach indywidualnych. Obok polskich drużyn udział wziął także klub z czeskiej Karviny. Imprezę rozegrano pod patronatem burmistrza Świdnika Waldemara Jaksona i przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Świdnik. W punktowej klasyfikacji klubowej najlepsza okazała się drużyna gospodarzy wyprzedzając KS Orient Częstochowa i KS Centrum Tang Soo Do Pionki.

Dodatkowo dwie świdniczanki zdobyły puchary dla najlepszych zawodniczek imprezy w swoich kategoriach wiekowych: wśród kadetek młodszych Oliwia Frączyk, zaś wśród juniorek Zuzanna Wesołowska. Rozegrano także turniej drużynowy w zespołach czteroosobowych (3 chłopców + 1 dziewczyna). W dwóch z trzech kategorii wiekowych tryumfowali gospodarze: wśród kadetów młodszych pokonując po zaciętym pojedynku ekipę X-Fight Piaseczno, zaś wśród juniorów rozgrywając finał między pierwszą i drugą reprezentacją klubu.

Podczas uroczystego otwarcia imprezy wręczono także medale PZKB "Za zasługi dla polskiego kickboxingu", które otrzymali: złoty - Jacek Puchacz z Lublina, srebrny - Piotr Bernat ze Świdnika i brązowy - Dariusz Sułek z Pionek.

Turniej spotkał się ze znakomitymi ocenami uczestników tak pod względem sportowym, jak i organizacyjnym, a co ciekawe – niektóre kluby już zaproponowały, aby imprezę tę na stałe rozgrywać właśnie w Świdniku. Pełne wyniki imprezy można znaleźć na stronie PZKB http://pzkickboxing.pl/soi/wyniki/100

Turniej nie mógłby się odbyć bez zaangażowania wolontariuszy - działaczy klubu, rodziców i samych zawodników, dzięki którym całą imprezę udało się przeprowadzić sprawnie i bez opóźnień. Wszystkim uczestnikom - zawodnikom, trenerom, sędziom, rodzicom, kibicom - dziękujemy za przybycie. Bardzo miła była obecność byłych zawodników klubu, którzy nieraz po latach odwiedzili nas przy tej okazji - pamiętajcie, drzwi dla Was zawsze otwarte, zapraszamy na zajęcia!

Medale LKSW Dan

-32 kg 3. Zuzanna Guz

Walki drużynowe

Juniorzy

1. LKSW Dan 2 - Albert Podstawka, Krystian Żuk, Daniel Poliszuk, Zuzanna Wesołowska

2. LKSW Dan 1 - Mateusz Buda, Kacper Lekan, Daniel Marciszkiewicz, Adrianna Skowrytko

Kadeci starsi

3. LKSW Dan - Daniel Cur, Paweł Dąbrowski, Jakub Wieczerzak, Maja Woźniak

Kadeci młodsi

1. LKSW Dan - Jakub Trześniak, Tomasz Gumienniak, Paweł Wilczopolski, Oliwia Frączyk

Poniżej oceny zebrane ze stron internetowych oraz profili FB uczestników:

Wielicko-Gdowska Szkoła Walki Prime: "Zawody organizacyjnie wypadły świetnie! Brawa dla organizatorów oby częściej takie imprezy :)"

KTT Łódź: "Atmosfera wspaniała, organizacja jeszcze lepsza..."

UKS PCT Pyzdry: "Zawody w Świdniku THE BEST!!! SUKCES ORGANIZACYJNY ORAZ WYSOKI POZIOM SPORTOWY!!!"

Centuria Toruń: "Słowa podziękowania należą się organizatorom z klubu DAN. Wszystko było jasne i przejrzyste, odpowiadano cierpliwie na wszystkie nasze pytania, typowe dla podenerwowanych debiutantów (...). Atmosfera również była przyjazna (...). Na takie imprezy z pewnością chce się wracać."

Semiramida Pułtusk: "ogromne podziękowania za super międzynarodowy turniej Pucharu Polski. Raz jeszcze gratulacje aby tak dalej!"

Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe:"Była to pierwsza edycja turnieju, który odbył się w Świdniku i będąc pod wrażeniem organizacji i poziomu rywalizacji turnieju, mamy nadzieję, że nie ostatnia!"

PKSW Azja Pabianice: "Dziękujemy organizatorowi za super imprezę. Jak zawsze na wysokim poziomie i z super atmosferą."