Obóz letni Borków 2017

W dniach 13-23 sierpnia zawodnicy LKSW Dan Świdnik i PKSW Azja Pabianice (z gościnnym udziałem reprezentanta UKS Gryf Świdnica) przebywali na obozie sportowym w Borkowie koło Kielc. W kolejnej edycji letniego zgrupowania wzięło udział 57 zawodników w wieku od 8 do 18 lat, a treningi prowadzili instruktorzy: Piotr Bernat, Grzegorz Sokołowski, Dawid Szewczyk i Bartłomiej Daniel. Oprócz zajęć sportowych przygotowano bogaty program towarzyszący. Młodsi sportowcy odwiedzili park rozrywki Sabat Krajno, zaś starsi pod wodzą wiceprezesa klubu i zapalonego turysty Przemysława Podstawki odbyli 20-kilometrową pieszą wycieczkę po Górach Świętokrzyskich z wejściem na Święty Krzyż. Trener Sokołowski przygotował dwie gry terenowe z licznymi zagadkami logicznymi, a także prowadził niekonwencjonalne zajęcia z języka angielskiego. Trener Bernat wprowadzał zainteresowanych w tajniki koreańskiego pisma. Nie zabrakło zajęć integracyjnych prowadzonych przez Dawida Szewczyka, dyskotek, obozowego turnieju „Jaka to melodia”, wyjść na plażę, a także końcowego ogniska i „chrztu obozowego” dla nowicjuszy. Na zakończenie grupa zawodników z obu klubów zdała egzamin na wyższe stopnie uczniowskie w taekwondo.