Mistrzostwa Polski w kickboxingu - Rydzyna

W Rydzynie koło Leszna odbyły się w dniach 6-7 maja mistrzostwa Polski kadetów młodszych, starszych, juniorów i seniorów w kickboxingu. Seniorzy rywalizowali w formule pointfighting, pozostałe kategorie wiekowe - w pointfighting i light-contact. W szranki stanęły ekipy z 75 klubów, których zawodnicy zgłosili się ogółem do 675 startów indywidualnych. Występ 19-osobowej ekipy LKSW Dan Świdnik pierwszego dnia turnieju przyniósł liczne medale w formule pointfighting. Na najwyższym stopniu podium stanęli Paweł Zdun i Krystian Żuk, srebrne medale wywalczyli Mateusz Buda, Adrianna Skowrytko, Zuzanna Wesołowska, Paweł Dąbrowski, Michał Markowski i Julia Matyś, zaś brązowe Daniel Poliszuk, Małgorzata Ciesielska, Michał Żołędź, Kacper Lekan, Maja Woźniak, Paweł Wilczopolski, Jakub Trześniak i Tomasz Gumienniak. Złoty medal przywiózł z Rydzyny także Marcin Gupta, ale nie był to dlań powód do radości, nasz reprezentant był bowiem jedynym zawodnikiem w swojej kategorii. Krystian Żuk otrzymał także puchar dla najlepszego juniora w pointfighting, zaś drużyna LKSW Dan - dla najlepszej drużyny juniorów w pointfighting. Drugiego dnia ekipa startujących danowców była skromniejsza, ale wyniki bardzo dobre. Złote medale w formule light-contact wywalczyli Adrianna Skowrytko i Paweł Zdun. Ten ostatni ustanowił zarazem swoisty rekord będąc niepokonanym na mistrzostwach Polski w kickboxingu przez trzy lata swojej juniorskiej kariery tak w pointfighting, jak i w light-contact. W Rydzynie zakończył ćwierćfinał i półfinał przed czasem przez przewagę techniczną i jedynie walkę finałową stoczył na pełnym dystansie trzech rund, zdobywając dodatkowo tytuł najlepszego juniora mistrzostw w formule light-contact. Zawodników LKSW Dan do startu w Rydzynie przygotowywali trenerzy Piotr Bernat, Dawid Szewczyk i Bartłomiej Daniel.