Mistrzostwa Polski ZS PUT - Kraków

W dniach 18-19 marca w Krakowie odbyły się międzynarodowe mistrzostwa Polski w taekwondo, organizowane przez Krakowskie Centrum Taekwondo i Związek Sportowy Polska Unia Taekwondo. W szranki stanęło 620 sportowców z 28 klubów z Polski, Litwy i Austrii. Barwy Lubelskiego Klubu Sportów Walki Dan Świdnik reprezentowało 48 zawodników. Ich łupem padło 20 złotych medali, w wyniku czego trzeci rok z rzędu danowcy uplasowali się na drugim miejscu medalowej klasyfikacji generalnej za częstochowskim Orientem, który miał na koncie więcej medali srebrnych. Jako jedyny w składzie czterokrotnie stanął na podium młodzik Bartosz Sadowski, który zdobył złota w walkach touch-contact i technikach specjalnych, srebro w kopnięciach szybkościowych i brąz w układach tradycyjnych. Trzy złote medale - w układach dowolnych, walkach semi-contact i light-contact - wywalczył Paweł Zdun, który na trzecim turnieju PUT z rzędu zdobył tytuł najlepszego juniora imprezy. Dodatkowo w wyniku przeprowadzonej podczas zawodów ankiety nasz reprezentant został wybrany najlepszym zawodnikiem Związku Sportowego Polska Unia Taekwondo w 2016 roku. Drużynę przygotowywał zespół trenerski w składzie: Piotr Bernat, Bartłomiej Daniel, Kamil Daniel, Dawid Szewczyk, Piotr Żołędź, okazjonalnie swym doświadczeniem w zakresie układów formalnych wspierał także Jacek Cur. Wyjazd do Krakowa odbył się przy wsparciu Gminy Miejskiej Świdnik.