Moravia Open

W dniach 24-25 września w Ostrawie odbył się międzynarodowy turniej taekwondo ITF "Moravia Open". W trzeciej edycji imprezy wystartowało prawie 400 zawodników z Czech, Słowacji, Ukrainy, Słowenii, Anglii, Walii, Węgier, Bośni i Polski. Był to zarazem pierwszy po wakacjach turniej dla reprezentantów LKSW Dan Świdnik. Wszyscy członkowie ekipy powrócili z Czech z medalami. Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stanął senior Sebastian Chudzik wygrywając walki pointfighting w kategorii -72 kg oraz w kategorii open (bez podziału na wagi). Wśród juniorów w kategorii młodszych stopni złoto w walkach pointfighting wywalczyli Michał Żołędź i Daniel Marciszkiewicz, a brąz Jakub Wieczerzak. Wśród starszych stopni złote medale w pointfighting zapisały na koncie Adrianna Skowrytko (która wywalczyła także brąz w light-contact) i Emilia Szalak, a srebro Mateusz Buda. Mateusz miał okazję stoczyć finalowy pojedynek z jednym z najlepszych młodych zawodników w Europie, mistrzem świata juniorów w TKD ITF Vitaliyem Soloveyem z Ukrainy.