Ostatnie starty w sezonie - Budapeszt i Mińsk Maz.

Zawodnicy naszego klubu zakończyli starty w sezonie sportowym 2022/23 rywalizując w dwóch imprezach kickboxingu. Podczas Pucharu Świata w Budapeszcie oraz Grand Prix Polski w Mińsku Mazowieckim danowcy zapisali na koncie kolejne sukcesy.

Hungarian Kickboxing World Cup – Puchar Świata rozgrywany w naddunajskiej stolicy w dniach 15-18 czerwca zgromadził 333 ekipy (klubowe i narodowe) z 43 krajów. W szranki stanęło łącznie ponad 2000 zawodników rywalizujących w około 3000 startach indywidualnych. Kolejne 450 uczestników startowało w równoległym turnieju Hungarian Open dla mniej zaawansowanych kickbokserów. Swój największy dotychczasowy sukces sportowy zapisał na koncie Kacper Głowienka, który dzień po swoich piętnastych urodzinach wywalczył srebrny medal w kategorii walk pointfighting kadetów starszych do 52 kg. Pokonał kolejno Słowaka Damiana Kovacsa 10:0 (przed czasem), Węgra Daniela Bodnara 13:8, Brytyjczyka Toma Browna 15:5 (przed czasem) i w finale uległ innemu świetnemu Brytyjczykowi Cristiano Firthowi 10:14. Kacper startował także w formule kick-light, gdzie jednak w walce o medal uległ późniejszemu złotemu medaliście Romanowi Yakovlevowi z Izraela, zwycięzcy tegorocznego Pucharu Europy.

Bardzo blisko medalu był Igor Głowienka, który w tej samej kategorii pointfighting wygrał walki z Irlandczykiem Jamesem Holdenem 13:7, następnie sensacyjnie pokonał przed czasem doświadczonego Węgra Mate Matuskę 13:3. W ćwierćfinale uległ jednak wspomnianemu Tomowi Brownowi 7:10 zajmując ostatecznie miejsca 5-8. Swoje pierwsze doświadczenia w gronie elity światowego kickboxingu zdobyli także Oliwier Harasim i Cezary Matys (Czarek wcześniej rywalizował jedynie w klasie Beginner). Chociaż nie udało im się zapisać na koncie wygranej, to doświadczenie na pewno zaprocentuje w kolejnych występach.

W Grand Prix Polski w Mińsku Mazowieckim wystąpili zawodnicy reprezentujący 32 kluby zgłoszeni łącznie do 271 startów indywidualnych. Barwy LKSW Dan reprezentowali tu mniej doświadczeni sportowcy, którzy jednak w komplecie stanęli na podium. Złote medale w walkach pointfighting zdobyli Amelia Zabłocka (dziewczynki -30 kg), Olaf Siwko (kadet młodszy -37 kg) i Igor Kwiatkowski (kadet młodszy -32 kg). Srebrny medal przypadł w udziale Tymonowi Siwko (chłopcy -27 kg), a na trzecim stopniu podium stanął Jan Pupiec (chłopcy -24 kg). Jedynym reprezentantem klubu w walkach kick-light był debiutujący w kickboxingu był Wiktor Wieczorek, który wywalczył srebro. Stoczył on trzy pojedynki, wygrywając dwa i ulegając dopiero w finale kategorii juniorów -69 kg wyższemu o głowę Wojciechowi Redlinowi z Radzymina. Warto dodać, że pierwszą walkę efektownie zakończył przed czasem kopnięciem obrotowym z wyskoku. Dodatkowo LKSW Dan otrzymał puchar za trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej formuły pointfighting.