Mistrzostwa Polski w kickboxingu - Bałtów

W dniach 3-4 czerwca w Bałtowie odbyła się kolejna edycja mistrzostw Polski dzieci i kadetów w kickboxingu w formułach pointfighting i light-contact. Imprezę pod hasłem "Jurassic Warriors 5" ponownie rozegrano w bałtowskim JuraParku, co dało uczestnikom oprócz wrażeń sportowych możliwość atrakcyjnego spędzenia weekendu. W szranki stanęły ekipy 57 klubów, których zawodnicy wystąpili w 555 startach indywidualnych. Ekipa LKSW Dan Świdnik wywalczyła w imprezie 17 medali, z czego 3 złota. Mistrzem Polski w walkach light-contact kadetów starszych -52 kg został Igor Głowienka. W drodze do złota stoczył 5 walk, z czego dwie wygrał przed czasem, pozostałe trzy jednogłośnie na punkty. Otrzymał również statuetkę i nagrodę dla najlepszego kadeta starszego imprezy w formule light-contact, a dodatkowo zapisał na koncie brąz w formule pointfighting.

Złoto w walkach pointfighting kadetów starszych -42 kg wywalczył Kacper Kuraś po dramatycznym finale przeciwko zawodnikowi z Bełchatowa, zdobywając decydujące o zwycięstwie punkty w ostatniej sekundzie walki.

Trzeci tytuł mistrza Polski przypadł w udziale debiutantowi, którym był Jan Pupiec w najlżejszej kategorii -24 kg dzieci.