Piaseczno Open IX - 20.3.2021

20 marca zawodnicy LKSW Dan Świdnik wystąpili w ogólnopolskim turnieju kickboxingu dla dzieci i kadetów "Piaseczno Open IX". W rywalizacji udział wzięło 17 klubów. Nasi sportowcy ponownie okazali się jedną z czołowych ekip turnieju, wielokrotnie stając na podium. Medale zdobyli:

- Leon Steć - złoto soft contact dzieci młodsze +125 cm,
- Antoni Hawrysz - złoto pointfighting dzieci -24 kg,
- Wiktor Szłapa - złoto pointfighting dzieci -33 kg,
- Maja Besztak - srebro pointfighting kadetki młodsze -42 kg,
- Jan Hawrysz - złoto pointfighting kadeci młodsi -37 kg,
- Igor Głowienka - brąz pointfighting kadeci młodsi -37 kg, brąz pointfighting -42 kg
- Maksymilian Szłapa - złoto pointfighting kadeci młodsi -47 kg, złoto pointfighting kadeci młodsi +47 kg, puchar dla najlepszego kadeta młodszego w pointfigthing
- Olga Krawczyk - brąz pointfighting kadetki starsze -60 kg,
- Kacper Głowienka - złoto pointfighting pointfighting kadeci starsi - 42 kg, złoto pointfighting kadeci starsi -47 kg, brąz light-contact kadeci starsi -42 kg
- Jakub Trześniak - złoto light-contact kadeci starsi -57 kg, brąz pointfighting kadeci starsi -47 kg
- drużyna "Pierwszy Dan" w składzie Maja Besztak, Igor Głowienka, Jan Hawrysz - złoto w walkach drużynowych kadetów młodszych,
- drużyna międzyklubowa "Koksy" w składzie Natalia Kowalska, Mateusz Gorzelak (Azja Pabianice) i Jakub Ślązak (LKSW Dan Świdnik) - srebro w walkach drużynowych kadetów młodszych,
- drużyna "Drugi Dan" w składzie Hanna Czubacka, Kacper Kuraś, Maksymilian Szłapa - brąz w walkach drużynowych kadetów młodszych.

Szczególnie cieszy wynik w walkach drużynowych kadetów młodszych, gdzie LKSW Dan razem ze współpracującym klubem Azja Pabianice zajął całe podium, pokonując liczne uznane marki pointfightingu, jak Go-Fight Łęczna, Orient Częstochowa czy Centrum Tang Soo Do Pionki.

Na drugim turnieju z rzędu najliczniejszą kategorię imprezy (19 zawodników) wygrał Janek Hawrysz, walcząc przemyślanie taktycznie, nie okazując respektu przed teoretycznie silniejszymi rywalami. Po raz pierwszy tytuł najlepszego zawodnika imprezy wśród kadetów młodszych zdobył Maksymilian Szłapa triumfując w dwóch kategoriach wagowych, zaś jego młodszy brat Wiktor udanie zadebiutował w konkurencji walk zdobywając w pięknym stylu złoto. Impreza w Piasecznie odbyła się w ścisłym reżimie sanitarnym, do którego organizatorzy przygotowali się bardzo dobrze, zapewniając osobne pomieszczenia dla poszczególnych ekip poza czasem rywalizacji, ograniczając liczbę osób w hali i restrykcyjnie egzekwując wymogi epidemiologiczne. Zawody rozegrano bez udziału publiczności.

Działalność LKSW Dan wspiera Gmina Miejska Świdnik, Gmina Łęczna, Powiat Łęczyński.