LTSI South East Opens po raz trzeci!

Zawodnicy naszego klubu wystartowali 8 marca w towarzyskim turnieju taekwon-do LTSI South East Opens, rozgrywanym w angielskim Hatfield. W szranki stanęło prawie 400 zawodników z Anglii, Walii, Szkocji i Polski. Pięcioosobowa drużyna świdniczan spisała się znakomicie - każdy z jej członków co najmniej dwukrotnie stanął na podium. Dwa złota indywidualne przypadły w udziale Janowi Hawryszowi, który w pięknym stylu zwyciężył tak w układach, jak i w walkach, efektownie kończąc pojedynek półfinałowy przed czasem. Złoto w układach i srebro w walkach wywalczyła Maja Besztak. Do finałowego rozstrzygnięcia w układach między Kacprem Kurasiem i Marią Skibą potrzebna była dogrywka, w której minimalnie wynikiem 3:2 lepszy okazał się Kacper. Oboje zdobyli także brązowe medale w walkach. Srebrny medal w walkach zapisała na koncie Adrianna Skowrytko, dla której był to powrót do startów po rocznej przerwie spowodowanej kontuzją. Wisienką na torcie okazał się start w konkurencji układów drużynowych, gdzie wystąpiła cała piątka świdniczan pokonując 8 ekip rywali i zdobywając złoto.

Uzupełnieniem sportowej rywalizacji były dwa dni spędzone na zwiedzaniu Londynu. Nasi zawodnicy zobaczyli miasto z położonego na 35 piętrze Sky Garden, odwiedzili Muzeum Brytyjskie, Muzeum Royal Air Force, odwiedzili Chinatown, Trafalgar Square, Pałac Buckingham, Piccadilly Circus, peron 9 i 3/4 na King's Cross i inne ciekawe miejsca brytyjskiej stolicy.