Medalowo w Nałęczowie

W Nałęczowie odbyły się 1 grudnia mistrzostwa Ogólnopolskiej Organizacji Taekwondo ITF. Do turnieju zgłosiło się około 200 zawodników z 14 klubów, w tym 14-osobowa reprezentacja Lubelskiego Klubu Sportów Walki Dan, która zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej turnieju. Łupem naszych zawodników padło 14 medali. Po raz kolejny bezkonkurencyjna w układach była Kinga Matysiak, która po złotych medalach na mistrzostwach Polski i Polish Open Cup ponownie tryumfowała w swej koronnej konkurencji, dodając do tego srebro w technikach specjalnych. Trzecia w tej samej kategorii układów była Maria Skiba. Również na najwyższym stopniu podium w układach w swoich kategoriach wiekowych stanęli Jakub Wojciechowski i Agnieszka Ponieważ. Srebro w układach i brąz w walkach wywalczył Michał Markowski, a złoto w technikach specjalnych i brąz w układach Jakub Trześniak. Niespodzianką był brązowy medal w technikach specjalnych jednego z instruktorów LKSW Dan Łukasza Staińskiego, który zdecydował się wystartować w zawodach po kilkuletniej przerwie. W konkurencji walki najlepiej zaprezentował się Daniel Cur, który wywalczył złoty medal w walkach kadetów do 58 kg. Szanse na powtórzenie tego wyniku miał Mateusz Buda, który jednak w dość kontrowersyjnych okolicznościach przegrał półfinał w kat. -68 kg i musiał zadowolić się brązem po wygranej walce o trzecie miejsce z klubowym kolegą Michałem Żołędziem. Srebro w najcięższej kategorii walk plus 86 kg wywalczył Daniel Marciszkiewicz, a medalowy łup uzupełnił brąz Pawła Wilczopolskiego wśród kadetów do 50 kg. Był to nasz przedostatni start w 2018 roku - najmłodsi reprezentanci klubu wystartują jeszcze w tradycyjnym turnieju mikołajkowym w Łopienniku.