Pointfighting Grand Prix w Świdniku

Hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 7 w Świdniku była w sobotę 27 października areną rozegrania drugiej edycji Otwartego Pucharu Polski "Pointfighting Grand Prix" w kickboxingu kadetów młodszych, starszych i juniorów. W szranki stanęło 22 ekipy z Polski i Czech, których przedstawiciele wystąpili ogółem w 229 startach indywidualnych (niektórzy zawodnicy startowali w więcej niż jednej kategorii). Odbył się także turniej walk drużynowych kadetów młodszych i starszych. W tej konkurencji wśród kadetów młodszych tryumfowała drużyna X-Fight Piaseczno przed Kick Ninja Academy Warszawa, zaś trzecie miejsce zajął LKSW Dan Świdnik i SW Prime Wieliczka. Najlepszą drużyną kadetów starszych po niezwykle zaciętym finale została ekipa TKD Martial Arts Wesoła przed ekipą gospodarzy, a brązy przypadły w udziale SW Prime i PKSW Azja Pabianice. W składach Dana wystąpili kadeci młodsi: Jakub Trześniak, Paweł Wilczopolski, Tomasz Gumienniak i Zuzanna Guz oraz starsi: Paweł Dąbrowski, Michał Markowski, Kacper Guz i Oliwia Frączyk.

Indywidualnie wśród zawodników LKSW Dan tym razem najlepiej wypadli kadeci starsi - Kacper Guz (kadet starszy +69 kg), który wywalczył złoto po walkach z bardzo wymagającymi rywalami, a także Paweł Dąbrowski, który był pierwszy w kategorii -52 kg, a trzeci w -57 kg kadetów starszych. Oliwia Frączyk była trzecia w kat. -55 kg, a Natalia Oleszek druga w -46 kg.  Michał Żołędź wywalczył brąz w kat. -63 kg. Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stanęła także juniorka Emilia Szalak w kategorii -70 i +70 kg, jednak obsada w nich była za mała, aby dało to jej tytuł najlepszej juniorki turnieju. Złoto w kategorii +94 kg juniorów przypadło w udziale Danielowi Marciszkiewiczowi, niestety nasz "superciężki" po raz drugi był jedynym zawodnikiem w kategorii. Indywidualnych startów tym razem do udanych nie zaliczą natomiast kadeci młodsi, jedynie w kategorii -28 kg na drugim stopniu podium stanęła debiutująca w walkach Kinga Matysiak (ważąca zaledwie niecałe 23 kg). Trzeba jednak dodać, że była to najsilniej obsadzona grupa wiekowa imprezy, a poziom rywalizacji nierzadko przewyższał mistrzostwa Polski.

Imprezę rozegrano przy wsparciu Gminy Miejskiej Świdnik i pod patronatem burmistrza Świdnika Waldemara Jaksona.