Paweł Zdun wicemistrzem Europy!

W hiszpańskim San Sebastian w dniach 23-29 sierpnia odbyły się mistrzostwa Europy kadetów i juniorów w kickboxingu. W imprezie wystartowało ponad 1400 zawodników z 36 krajów, w tym trójka reprezentantów Lubelskiego Klubu Sportów Walki Dan Świdnik. Najlepszy wynik spośród danowców osiągnął Paweł Zdun, który wywalczył srebrny medal i tytuł wicemistrza Europy juniorów w kategorii do 63 kg light-contact. Pokonał kolejno Oguzhana Durmusoglu z Turcji, Amira Merdanicia z Bośni i Kristijana Katusicia z Chorwacji, ulegając w finale jedynie utytułowanemu zawodnikowi brytyjskiemu, aktualnemu mistrzowi świata - Elijahowi Everillowi. Jest to pierwszy medal ME w karierze Pawła i jego największy do tej pory sukces sportowy. Pozostałej dwójce świdnickich zawodników startującej w formule pointfighting nie udało się wejść na podium. Krystian Żuk przegrał z wicemistrzem świata z Węgier, zaś Adrianna Skowrytko z reprezentantką Irlandii - późniejszą srebrną medalistką ME. Również Paweł Zdun startował w tej formule, ale tu lepszy od niego w eliminacjach okazał się reprezentant Włoch.